Głosujemy na projekty do PBO2019 zgłoszone przez członków Lepszych Polkowic

Głosujemy na projekty do PBO2019 zgłoszone przez członków Lepszych Polkowic

Głosowanie na projekty odbywa się w terminie do 1 do 19 września 2018 r. poprzez:
• wypełnienie interaktywnej karty do głosowania dostępnej w okresie głosowania, na stronie internetowej www.pbo.polkowice.eu oraz potwierdzenie oddania głosu przy zastosowaniu poczty elektronicznej (warunek konieczny, w przeciwnym wypadku głos nie będzie ważny), lub złożenie karty do głosowania w punktach do głosowania w:
• Urzędzie Gminy Polkowice, ul. Rynek 1,
• Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych, ul. Kard.B.Kominka 7,
• Uczelni Jana Wyżykowskiego, ul. Skalników 6b,
• w wyznaczonym dniu – w każdym z sołectw gminy Polkowice.

Autorami projektów są: Wojciech Żbikowski, Jan Pociecha, Robert Drobina, Bogusław Godlewski, Łukasz Puźniecki oraz  Bogumiła Fryc

 

 

 

Projekt nr 6
Szafki na stadionie lekkoatletycznym – Lepsze Polkowice

Wojciech Żbikowski
Zakup i montaż na terenie stadionu lekkoatletycznego 2 szafek skrytkowych, wyposażonych w zamek na monety zwrotne. Szafki skrytkowe wykorzystywane przez osoby uprawiające sporty na stadionie lekkoatletycznym będą dla nich dużym udogodnieniem. Pozwolą one w komfortowy i bezpieczny sposób pozostawić na czas treningu swoje rzeczy osobiste (tj. np. plecak, buty). Umiejscowienie szafek w przedsionku budynku od strony bieżni w widocznym i ogólnodostępnym miejscu zapewni nie tylko wygodę użytkowania, ale również odpowiedni poziom bezpieczeństwa pozostawionych tam rzeczy.

 

Projekt nr 7
Bezpieczne Polkowice – Lepsze Polkowice

Jan Pociecha
Pieszy jest uczestnikiem co trzeciego wypadku drogowego w Polsce. Do takich zdarzeń dochodzi również w Polkowicach. Polska rysuje się niestety jako najbardziej niebezpieczny i najmniej przyjazny dla pieszych kraj w UE. Najczęściej do wypadków dochodzi w miejscach, gdzie przynajmniej w teorii ma być bezpiecznie, czyli na przejściach dla pieszych – to połowa zdarzeń. Fatalny poziom bezpieczeństwa to nie tylko wina pieszych, kierowców, ale również złej infrastruktury drogowej. Zapewnienie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych to bardzo ważny element organizacji ruchu drogowego. W tym celu w coraz większym zakresie wykorzystywane są nowe technologie. Inteligentne światła na pasach drogowych zlokalizowanych na ulicy Dąbrowskiego, naprzeciw Szkoły Podstawowej nr 2 na wysokości klatek 32a i b znacznie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa pieszych – szczególnie dzieci uczęszczające do i ze szkoły. Zakup i montaż na terenie stadionu lekkoatletycznego 2 szafek skrytkowych, wyposażonych w zamek na monety zwrotne. Szafki skrytkowe wykorzystywane przez osoby uprawiające sporty na stadionie lekkoatletycznym będą dla nich dużym udogodnieniem. Pozwolą one w komfortowy i bezpieczny sposób pozostawić na czas treningu swoje rzeczy osobiste (tj. np. plecak, buty). Umiejscowienie szafek w przedsionku budynku od strony bieżni w widocznym i ogólnodostępnym miejscu zapewni nie tylko wygodę użytkowania, ale również odpowiedni poziom bezpieczeństwa pozostawionych tam rzeczy.

 

Projekt nr 9
Rowerowy plac zabaw – Polkowice Dolne
Robert Drobina
Projekt obejmuje wykonanie zapętlonego asfaltowego toru rowerowo-deskorolkowego typu PUMPTRACK wraz z placem wypoczynku. Tor będzie składał się z kilku garbów, zakrętów profilowanych (tzw. band) oraz “hopek”. Przy torze znajdować się będą kosze, ławki i stojak na rowery oraz krótkie tory służące nauce i doskonaleniu równowagi i techniki jazdy na rowerze. Jazda na PUMPTRACKU świetnie wpisuje się w nurt sportów popularnych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest ona atrakcyjną i urozmaiconą formą jazdy – nie wymaga monotonnych treningów, lecz polega na ciągłej zabawie!

 

Projekt nr 10
Modernizacja świetlicy (Żelazny Most)
Bogumiła Fryc
Modernizacja świetlicy w miejscowości Żelazny Most. Planuje się zakup 15 szt. stołów o wymiarach 80×80 cm, 60 krzeseł oraz kuchenki elektrycznej i zmywarki.

 

Projekt nr 25
Lepsze Polkowice – Zielona alejka w Rynku

Łukasz Puźniecki
Plac Piastów to jedno z najmniej zazielenionych części polkowickiego Rynku. Tymczasem tereny zielone pełnią bardzo ważną funkcję we współczesnych miastach. Odpowiednio rozlokowana zieleń wysoka stanowi naturalną ochronę przed wiatrem i słońcem. Dodatkowo obszary zieleni nawilżają powietrze i obniżają temperaturę panującą w mieście, co odczuwalne jest zwłaszcza w miesiącach letnich oraz pomagają walczyć z nadmiernym hałasem. Projekt “Lepsze Polkowice – zielona alejka w Rynku” obejmuje nasadzenie pięciu formowanych drzew w obrębie Placu Piastów. Dzięki temu polkowicki Rynek stanie się miejscem bardziej atrakcyjnym i przyjaznym do spędzania wolnego czasu.

 

Projekt nr 26
Park dla szachów
Bogusław Godlewski
Projekt ma na celu głównie propagowanie gry w szachy. W ramach projektu dodatkowa zagospodarowana przestrzeń w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku może stać się miejscem przyjaznym, wyposażonym w elementy małej architektury umożliwiające grę w szachy i inne gry stolikowe. Umieszczenie stołów z szachownicami i ławkami będzie znakomitym miejscem do integracji i rozwoju osobistego osób przebywających w Parku. Przestrzeń ta ma zachęcać do nawiązywania kontaktów, miłego spędzenia czasu poprzez grę w szachy, a osobom nie potrafiącym grać umożliwić naukę. To projekt długofalowy, skierowany do osób w różnym wieku.