Górnicy murem za Puźnieckim

Górnicy murem za Puźnieckim

Górnicy stoją murem za Puźnieckim. Polkowicka brać górnicza zdeklarowała poparcie w wyborach dla Łukasza Puźnieckiego. Jak sami zaznaczają: to jedyny kandydat, którego warto wspierać.

Polkowiccy górnicy zdeklarowali swoją pomoc i poparcie Łukaszowi Puźnieckiemu. Jak sami mówią, to osoba, która z pokorą ich słucha i nie unosi się pychą.

– Polkowice to miasto górnicze, w którym dotychczasowa władza nie słucha górników. To niesłychany ewenement. W samorządzie chcemy mieć takiego reprezentanta, który będzie nas wspierał. Łukasz to uczciwa i otwarta osoba, gotowa na współpracę. To reprezentant nasz i naszych rodzin – mówi jeden z górników.

Polkowice głównie kojarzą się z górnictwem. Zdecydowaną większość naszego społeczeństwa tworzą właśnie górnicy. Do tej pory traktowano nas, jak nas traktowano, a przecież to my jesteśmy kołem napędowym tego miasta. Oczywiście, każda grupa społeczna jest tutaj ważna, wszyscy żyjemy w jednym miejscu i każdy zasługuje na docenienie. My, górnicy poczuliśmy jednak wsparcie dopiero od Łukasza Puźnieckiego – dodaje drugi.

Puźniecki nie ukrywa, że zależy mu na braci górniczej. W swoich planach chce powołać Radę Społeczną, która współpracowałaby ściśle z burmistrzem. W radzie zasiadaliby przedstawiciele wszystkich grup społecznych, w tym nauczyciele, przedsiębiorcy i właśnie górnicy. Burmistrz wspólnie za Radą analizowałby problemy tych grup i tworzył programy rozwiązań.