Zwycięskie projekty zgłoszone przez Lepsze Polkowice

Przedstawiamy projekty, które w drodze głosowania zostały zakwalifikowane do realizacji w ramach  Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego 2019.

Rowerowy plac zabaw – Polkowice Dolne
Robert Drobina
Projekt obejmuje wykonanie zapętlonego asfaltowego toru rowerowo-deskorolkowego typu PUMPTRACK wraz z placem wypoczynku. Tor będzie składał się z kilku garbów, zakrętów profilowanych (tzw. band) oraz “hopek”. Przy torze znajdować się będą kosze, ławki i stojak na rowery oraz krótkie tory służące nauce i doskonaleniu równowagi i techniki jazdy na rowerze. Jazda na PUMPTRACKU świetnie wpisuje się w nurt sportów popularnych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest ona atrakcyjną i urozmaiconą formą jazdy – nie wymaga monotonnych treningów, lecz polega na ciągłej zabawie!

 

Lepsze Polkowice – Zielona alejka w Rynku
Łukasz Puźniecki
Plac Piastów to jedno z najmniej zazielenionych części polkowickiego Rynku. Tymczasem tereny zielone pełnią bardzo ważną funkcję we współczesnych miastach. Odpowiednio rozlokowana zieleń wysoka stanowi naturalną ochronę przed wiatrem i słońcem. Dodatkowo obszary zieleni nawilżają powietrze i obniżają temperaturę panującą w mieście, co odczuwalne jest zwłaszcza w miesiącach letnich oraz pomagają walczyć z nadmiernym hałasem. Projekt “Lepsze Polkowice – zielona alejka w Rynku” obejmuje nasadzenie pięciu formowanych drzew w obrębie Placu Piastów. Dzięki temu polkowicki Rynek stanie się miejscem bardziej atrakcyjnym i przyjaznym do spędzania wolnego czasu.